Jakie są przyczyny ciągłego zmęczenia?

 

Jakie są przyczyny ciągłego zmęczenia?Główną przyczyną mogą być leki. Powinniśmy sprawdzić, jakie leki przyjmujemy, czy w ciągu ostatnich miesięcy nie doszedł nam nowy lek i przeanalizować ich skutki uboczne.

Odczucie zmęczenia występuje zazwyczaj dopiero po okresie 2-3 miesięcy od przyjęcia leku. Wystarczy dobrze przyjrzeć się ulotkom dołączonym do leków i sprawdzić czy zmęczenie jest wyszczególnione jako skutek ich przyjmowania. Do leków powodujących zmęczenie zaliczamy: leki nasenne, uspakajające, przeciwlękowe, przeciwdepresyjne. Podobny objaw mogą wywołać leki: antyhistaminowe, neuroleptyczne, przeciwepileptyczne, antyarytmiczne, niektóre leki przeciwnadciśnieniowe, leki moczopędne, przeciwbólowe, zwiotczające mięśnie. Do najczęściej przepisywanych leków należą: inhibitory pompy protonowej IPP i statyny. To one głównie wywołują zmęczenie. IPP stosuje się przy refluksie żołądka – przełyku, przy wrzodach. Zdania są podzielone na temat jego skuteczności. Natomiast statyny przyjmuje się przy wysokim cholesterolu i jego obniżanie jest totalnym nieporozumieniem. Warto więc zastanowić się i rozważyć potrzebę przyjmowania niektórych leków, oczywiście w porozumieniu z lekarzem :). Następna grupa leków odpowiadająca za zmęczenie to antybiotyki. Praktycznie po każdym leczeniu antybiotykiem jesteśmy zmęczeni.

Lekarze wmawiają nam, że to po przebytej infekcji, a przyczyna tkwi w samym antybiotyku. Do tej grupy należą: sulfametoksazol, trimetoprim (bactrin, cetaleksyna) i inne. Jeżeli szukasz informacji na temat podobnego rozwiązania to zdecydowanie powinieneś przejrzeć dostępne w Internecie możliwości, a dzięki nim dowiecie się, co dla was będzie najlepsze. Wykorzystanie możliwości internetowych pozwala znacząco oszczędzić czas. Zdecydowanie warto korzystać z podobnych wariantów, które zdobywają coraz to większe zainteresowanie.

 
 
 

0 Comments

 

You can be the first one to leave a comment.

 

Leave a Comment

 
XHTML: You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>