Jakie kosmetyki wybierać dla dzieci?

 

Skóra małych dzieci jest znacznie bardziej wrażliwa niż skóra osób dorosłych. Ma mniejszą warstwę podskórnego tłuszczu, szybciej reaguje na czynniki drażniące, dlatego bardzo ważne jest, aby była odpowiednio pielęgnowana, z użyciem delikatnych kosmetyków. Jakie preparaty przeznaczone są rzeczywiście dla najmłodszych i które korzystnie wpłyną na stan ich skóry?

Natura najlepsza

Zdecydowanie najlepszym wyborem spośród kosmetycznego asortymentu dostępnego w sklepach, drogeriach i aptekach, będą kosmetyki naturalne dla dzieci. Produkowane są one z surowców występujących w naturze, a więc z roślin, minerałów i z substancji odzwierzęcych, np. z miodu. Ważne jest, aby wszystkie te składniki były pozyskiwane w odpowiedni sposób, bez szkody dla środowiska naturalnego.

Jakie kosmetyki wybierać dla dzieci?

Czym różni się kosmetyk organiczny od naturalnego?

Na półkach sklepowych w dobrych drogeriach można wybierać spośród wielu różnych kosmetyków naturalnych dla dzieci. Są też kosmetyki organiczne i ekologiczne. Trudno dopatrzeć się pomiędzy nimi różnic. Generalnie każdy z takich preparatów będzie lepszy dla skóry naszego dziecka niż kosmetyk syntetyczny, który zawiera składniki chemiczne.

Nie ma w polskim, ani europejskim prawodawstwie jednolitej definicji kosmetyku naturalnego. Nie zostały również zdefiniowane w ten sposób kosmetyki organiczne, dlatego zdarza się, że producenci nadużywają tych określeń, wprowadzając w błąd klientów.

Co nie powinno znaleźć się w składzie naturalnych kosmetyków?

W kosmetykach naturalnych muszą znajdować się składniki naturalne, a w kosmetykach organicznych – składniki pochodzące z upraw i źródeł organicznych. Na pewno na liście składników w takich kosmetykach nie może być olei mineralnych, produktów ropopochodnych, parabenów, silikonów, substancji etoksylowanych, glikolu propylenowego, chemicznych filtrów UV, barwników syntetycznych, etanoloaminy, syntetycznych kompozycji zapachowych itp. Niedopuszczalne jest stosowanie składników syntetycznych, potencjalnie szkodliwych dla skóry dziecka.

 
 
 

0 Comments

 

You can be the first one to leave a comment.

 

Leave a Comment

 
XHTML: You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>