Jaka pożyczka na samochód?

 

Jaka pożyczka na samochódKredyt to jedne z najbardziej popularnych produktów dostępnych w bankach. Można nimi sfinansować bardzo różne potrzeby. Środki z kredytu można przeznaczyć między innymi na zakup samochodu. Jaki kredyt będzie najbardziej korzystny?

Zdecydowanie najbardziej opłacalną formą sfinansowania zakupu samochodu będzie specjalny kredyt samochodowy. Oprocentowanie tego specjalnego kredytu jest bardzo korzystne. Banki oferują kredyty na zakup samochodu z niższym oprocentowaniem niż cieszący się dużą popularnością kredyt gotówkowy. Kredyty samochodowe przeznaczone na zakup nowego samochodu występują w bardzo różnych konfiguracjach. Klienci zainteresowani tą formą sfinansowania zakupu nowego samochodu mogą wybrać między innymi kredyt balonowy. To bardzo oryginalny instrument finansowy wśród bankowych kredytów. Pierwsze raty nie są nadmiernym obciążeniem dla finansów kredytobiorcy, gdyż są niskie. Bardzo wysoka jest jednak ostatnia rata. Kredytobiorca może zapłacić ratę, której wysokość będzie równa 1/4 wartości samochodu.

Bardzo korzystną możliwością sfinansowania zakupu nowego samochodu jest kredyt wzięty w instytucji finansowej będącej własnością niektórych koncernów motoryzacyjnych. Osoby, które planują zakup auta marki, którą taką instytucją dysponują mogą liczyć na to, że pożyczka będzie miała bardzo korzystne oprocentowanie. W instytucjach finansowych należących do koncernów motoryzacyjnych oferowany jest między innymi kredyt 50/50. W chwili zakupu auta jego przyszły właściciel musi wpłacić połowę jego wartości. Drugą połowę musi zapłacić po ściśle określonym czasie. Kredyt 50/50 jest nieoprocentowany, od drugiej połowy wartości samochodu klienci nie płacą żadnych odsetek.

Uważa się, że dobry kredyt samochodowy to taki, które oprocentowanie wynosi do 15 procent. Ze środków pożyczonych przez bank w ramach kredytu samochodowego można kupić nie tylko samochód osobowy. Minusem kredytu samochodowego jest to, że koniecznie trzeba wykupić polisę autocasco. Cesja praw na bank to dodatkowe zabezpieczenie kredytu.

 
 
 

0 Comments

 

You can be the first one to leave a comment.

 

Leave a Comment

 
XHTML: You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>