Jak usprawnić pracę mózgu?

 

Jak usprawnić pracę mózgu?Bardzo ważne będą tu ćwiczenia pobudzające naszą pamięć, ćwiczenia wspierające myślenie np. rozwiązywanie krzyżówek, układanie puzzli, czytanie książek, uczenie się nowych rzeczy, rozumienie otaczającego świata.  

Jest to bardzo ważny czynnik, a osoby starsze stronią od czytania, uczenia się. I tu ważne są również ćwiczenia relaksacyjne, obniżające stres, spacery, pływanie, joga, taniec, aerobik. To wszystko poprawia sprawność umysłową. Są to proste, nie wymagające sporego wysiłku sporty, na które nigdy nie jest za późno. Powinniśmy być aktywni umysłowo przez całe nasze życie. Nie przestawać, gdy starzejemy się, co za tym idzie wolniej ruszamy się, wolniej myślimy. Nie! Musimy tylko dostosować się do nowych możliwości.

Mamy jeszcze inny powód, dlaczego należy dbać o mózg. Jest to oczywisty fakt, że komórki nerwowe które giną, nie zostają zastąpione nowymi, innymi. Komórki nerwowe namnażają się tylko podczas rozwoju życia płodowego. Zdrowe neurony rozgałęziają swoje wypustki neuronalne i docierają do innych komórek.  W ten sposób dochodzi do powstania całych sieci połączeń i to właśnie nasza aktywność fizyczna pobudza te rozgałęzienia  i ich przekaźnictwo synoptyczne. .

 
 
 

0 Comments

 

You can be the first one to leave a comment.

 

Leave a Comment

 
XHTML: You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>