Jak skutecznie pozbyć się pleśni?

 

Jak skutecznie pozbyć się pleśni?Innym dobrym środkiem likwidującym grzyby jest olejek z drzewa herbacianego (oil tea tree).

Zabija pleśnie, grzyby i zapobiega ich powstawaniu. Do tego ma przyjemny zapach. Około 2’łyżeczki olejku wlewamy do 2 szklanek wody. Następnie przelewamy tak sporządzony roztwór do butelki z rozpylaczem. Możemy stosować go do rozpylania jako odświeżacz powietrza albo wlewamy około 15 kropli do kominka aromatycznego i w ten sposób rozpylamy w pomieszczeniu. Olejek z drzewa herbacianego jest częstym składnikiem wykorzystywanym przy produkcji środków czystości w warunkach domowych. Np. 10 kropli olejku wlane do 1 litra wody lub innego środka do mycia, pomaga zabić pleśń.

Kolejnym naturalnym środkiem zwalczającym pleśń i grzyby jest ekstrakt z nasion grejpfruta.

Jest bezpieczny, bezwonny i skuteczny w walce z grzybami. Pomaga zwalczać infekcje, pleśnie, grzyby i alergie. W tym celu przygotowujemy roztwór: około 10 kropli na ½ litra wody. Jest to doskonały środek bakterio i grzybobójczy.

Ostatnia moja propozycja to kwas borowy.

Jest uniwersalnym, skutecznym i do tego bezpiecznym środkiem czyszczącym i grzybobójczym. Nawet długie jego stosowanie nie powoduje żadnych skutków negatywnych na nasze zdrowie. Jest jednak środkiem żrącym i trzeba zachować ostrożność, aby nie przedostał się do wewnątrz naszego organizmu. Nie ma żadnego negatywnego wpływu na naszą skórę i oddychanie. Możemy go kupić w aptece lub w dobrych sklepach z naturalnymi produktami: np. Borasol. Nie polecam natomiast żadnych środków wybielająco – czyszczących. Nie zabijają one pleśni i grzybów, a działają wręcz negatywnie na nasze zdrowie, bo zawierają substancje chemiczne – rakotwórcze.

 
 
 

0 Comments

 

You can be the first one to leave a comment.

 

Leave a Comment

 
XHTML: You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>