Jak działa kalkulator OC

 

Ubezpieczenie obowiązkowe to ten rodzaj zobowiązania, które jesteśmy zmuszeni ponosić co roku, jeśli jesteśmy posiadaczem dowolnego pojazdu zmechanizowanego, który został zarejestrowany na terytorium Polski.

Najwygodniejszym sposobem na obliczenie wysokości składki ubezpieczenia jest narzędzie, którym będzie kalkulator OC online. Nie ma tu większego znaczenia, jaki kalkulator wybierzemy, bo wszystkie działają na podobnej zasadzie. Bazując na określonym algorytmie, generują oferty ubezpieczeń komunikacyjnych różnych towarzystw, ze wskazaniem tych najkorzystniejszych dla nas.

Wyliczenie składki ubezpieczenia komunikacyjnego za pomocą kalkulatora ubezpieczenia OC zajmuje kilka minut

To czas, jaki musimy poświęć, na podanie szeregu danych, na podstawie których kalkulator OC online wyliczy wysokość naszej składki. Podanie fałszywych danych lub niekompletne wypełnienie zeznania spowoduje, że kalkulator obliczy stawkę, która nie zostanie zaakceptowana przez towarzystwo ubezpieczeniowe lub poda nam jedynie stawkę orientacyjną. Nawet jeśli jakimś cudem uda nam się zawrzeć umowę na fałszywie podanych danych, to musimy liczyć się z tym, że w przypadku wystąpienia szkody, ubezpieczyciel zweryfikuje wszelkie dane i kiedy dojdzie do prawdy, to koszt tego oszustwa będzie dla nas bardzo wysoki.

Jak działa kalkulator OC

Korzystanie z kalkulatora wiążę się z podawaniem informacji nie tylko o właścicielu samochodu, ale także o samym aucie

Niektóre z koniecznych do podania informacji, z punktu widzenia składki OC wydają się być bez znaczenia. Bo jakież znaczenie może mieć nasz stan cywilny czy zawód? Jednak wszystkie te zmienne podlegają statystycznemu przeliczeniu i wpływają na wysokość samej stawki. Dla przykładu, jeśli jesteśmy niedoświadczonym, młodym kierowcą to musimy się liczyć z tym, że zapłacimy więcej niż nasz czterdziestoletni czy pięćdziesięcioletni ojciec. Premiowana jest jazda bezszkodowa, a więc im więcej lat z rzędu przejeździmy bez wypadku z naszej winy, tym więcej zaoszczędzimy na wysokości składki.

Więcej na https://kalkulator.mtu24.pl/motor/ikdirmtu24pl/vehicle

 
 
 

0 Comments

 

You can be the first one to leave a comment.

 

Leave a Comment

 
XHTML: You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>