Dlaczego warto wziąć auto w leasing?

 

Coraz więcej przedsiębiorców w naszym kraju decyduje się wziąć firmowy samochód w leasing. Usługi leasingowe są obecnie tak popularne, że świadczy je coraz więcej firm. Wśród nich jest firma Santander Consumer Multirent.

Zalety leasingu

Leasing to rozwiązanie, które dla przedsiębiorców jest bardzo korzystne. Przede wszystkim umożliwia ono rozszerzenie, wymianę lub zorganizowanie firmowej floty pojazdów bez konieczności angażowania dużych środków własnych. Raty leasingowe nie zmniejszają zdolności kredytowej przedsiębiorcy. To również jest więc zaletą leasingu.

Rodzaje leasingu

Leasing ma dwie formy. Do wyboru przedsiębiorcy mają leasing operacyjny i finansowy. W pierwszym przypadku leasingowany samochód wchodzi w skład majątku firmy leasingowej. Odpisów amortyzacyjnych może więc dokonywać leasingodawca. W przypadku leasingu finansowego samochód zostanie wliczony do majątku leasingobiorcy. Różnica między leasingiem operacyjnym a finansowym polega także na tym, że w przypadku tego drugiego VAT musi zostać opłacony z góry. Większość przedsiębiorców wybiera leasing operacyjny. Daje on możliwość wliczenia w koszty uzyskania przychodu wpłatę początkową oraz poszczególne raty. W przypadku leasingu finansowego w koszt uzyskania przychodu przedsiębiorca może wliczyć odsetki od rat leasingowych. Do tego przedsiębiorca może odliczyć 50 % podatku VAT.

Dlaczego właśnie Santander Consumer Multirent?

Dlaczego warto wziąć auto w leasing?Firma specjalizuje się w leasingu samochodów. Proponuje leasing na auto osobowe i dostawcze. Do tego przedsiębiorcy mogą wziąć w leasing samochód nowy lub używany. Leasing auta w Santander Consumer Multirent związany jest także z szeregiem dodatkowych produktów. Oczywiście przedsiębiorcy mogą się na te produkty zdecydować, ale nie muszą. Do produktów dodatkowych oferowanych przez Santander Consumer Multirent należy między innymi ubezpieczenie komunikacyjne, karta paliwowa, którą można zapłacić bezgotówkowo nie tylko za paliwo, ale także akcesoria samochodowe czy za umycie auta w myjni.

 
 
 

0 Comments

 

You can be the first one to leave a comment.

 

Leave a Comment

 
XHTML: You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>