Dlaczego warto mieć dobrowolne ubezpieczenie samochodu?

 

Do dyspozycji każdego kierowcy jest obowiązkowe oraz dobrowolne ubezpieczenie samochodu. O ile w pierwszym przypadku nie mamy możliwości decyzji czy chcemy je wykupić, bo taki obowiązek nakłada na nas ustawa, to w przypadku ubezpieczeń dobrowolnych o wszystkim decydujemy samodzielnie.

[Jak działa dobrowolne ubezpieczenie AC?]

Dobrowolne ubezpieczenie ma nas chronić w przypadku, gdy z naszej winy dojdzie choćby do wypadku samochodowego, a nasz pojazd lub my sami, ucierpimy w tym wypadku. Wtedy towarzystwo ubezpieczeniowe, na podstawie ważnej polisy, wypłaci nam stosowne odszkodowanie. Te należeć nam się będzie także wtedy, gdy na przykład nasz pojazd zostanie skradziony lub zniszczony przez osoby trzecie, nam nieznane. Ostatecznie odszkodowanie nam przysługuję, kiedy pojazd zostanie uszkodzony w efekcie działania czynników pogodowych. Może to być na przykład grad, huragan, powódź czy pożar.

[Po co nam ubezpieczenie?]

Dlaczego warto mieć dobrowolne ubezpieczenie samochodu?Oczywiście ubezpieczenie dodatkowe kosztuje. Nikt nie dam nam ochrony za darmo. Dlatego wielu kierowców zastanawia się, czy warto wyjmować pieniądze z portfela, licząc, że nie wydarzy im się żaden wypadek samochodowy, a ich pojazd nie zostanie skradziony. Istnieją oczywiście przypadki, kiedy takie rozumowanie ma swoje podstawy. Kiedy większość czasu parkingowego, pojazd spędza w podziemnym parkingu, to szansa, że zostanie stamtąd skradziony, jest niewielka. Jednak w przypadku, gdy samochód parkujemy po prostu pod blokiem, to ubezpieczenie tego typu, powinno być dla nas celem numer jeden. Koszt polisy jest bowiem niewspółmierny do strat, jakie poniesiemy, kiedy pojazd zostanie skradziony. W sensie praktycznym mówimy tu o koszcie kilkuset złotych w stosunku do kilkunastu czy kilkudziesięciu tysięcy. Podobne ryzyko dotyczy naszej aktywności na drodze. Nawet kiedy jesteśmy przekonani o swoich umiejętnościach i ostrożnej jeździe, to ryzyko wystąpienia wypadku, także z naszej winy, zwłaszcza w dużych miastach jest stosunkowo spore. Tymczasem nawet wydawałoby się niegroźna stłuczka, może narazić nas na duże wydatki.

Więcej na https://www.mtu24.pl/ubezpieczenia-komunikacyjne/

 
 
 

0 Comments

 

You can be the first one to leave a comment.

 

Leave a Comment

 
XHTML: You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>