Dlaczego nie dbamy o nasz mózg, jak o pozostałe części ciała?

 

Dlaczego nie dbamy o nasz mózg, jak o pozostałe części ciała?Lepiej, gorzej ale każdy z nas dba o swój organizm. Coraz więcej ludzi rozumie, jak ważna jest wiejska żywność, bogata w minerały i witaminy, których nie posiadają produkty korporacyjne. Stosujemy naturalne terapie, różne diety, dbamy o wygląd, katujemy się na siłowni. A czy tak samo dbasz o swój mózg? Dlaczego to takie ważne?

Dzięki odpowiedniemu odżywianiu, unikaniu przetworzonych produktów, utrzymywaniu dobrej kondycji fizycznej, możemy mieć sprawny mózg do późnej starości. Siła naszego mózgu zależy od tego, w jaki sposób żyjemy. Oczywiście, że mózg starzeje się ale możemy to opóźnić. Uczeni, artyści, naukowcy, ludzie bez tytułów na przestrzeni wieków pokazali, że nawet w późnym wieku można odnieść sukces, wynaleźć coś nowego, rozumieć otaczającą rzeczywistość. Jest to jeden z wielu dowodów na to, że można utrzymać umysł w maksymalnej sprawności do późnej starości. Skoro jednym się udaje, a drugim nie, to może: istnieje metoda na sprawny umysł? Wiadomo że komórki nerwowe z upływem lat ulegają osłabieniu. Trudniej radzą sobie z toksynami. Po około 50 roku życia, gwałtownie spada poziom hormonu wzrostu, nazywany hormonem młodości. To somatotropina stymuluje ciągłe odnawianie naszych tkanek. Gdy jej brak – komórki obumierają. Jej brak to początek meno- i andro- pauzy. I machina się nakręca. Wiemy, że każdy z nas starzeje się inaczej. Powinniśmy zwrócić uwagę na to, jakie choroby występowały w przeszłości w naszej rodzinie. Czy na przykład nie występował Alzheimer.

Jeśli tak, to tym bardziej należy zwrócić uwagę na bardziej intensywne trenowanie umysłu. To właśnie nasz mózg odpowiada i steruje czynnościami organizmu. Jakimi? Wszystkimi! Czy to mrugniemy okiem, czy kichniemy, czy ruszymy palcem, ręką, głową… za to odpowiada nasz mózg.

 
 
 

0 Comments

 

You can be the first one to leave a comment.

 

Leave a Comment

 
XHTML: You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>