Dlaczego bank odrzucił wniosek o kredyt hipoteczny?

 

Dlaczego bank odrzucił wniosek o kredyt hipotecznyDroga od złożenia wniosku o kredyt hipoteczny na zakup mieszkania czy budowę domu do jego uzyskania jest bardzo długa. Wielu klientów składających wnioski o ten kredyt spotkało się z odmowną decyzją. Z jakich przyczyn banki najczęściej odrzucają wnioski o przyznanie kredytu hipotecznego?

 

Podanie nieprawdziwych informacji

Błędy w złożonym wniosku oraz podanie nieprawdziwych informacji to bardzo częste powody, dla których banki udzielają kredytobiorcom negatywnych odpowiedzi. Wypełniając wniosek należy mieć na uwadze fakt, iż za zatajenie lub podanie nieprawdziwych informacji można ponieść odpowiedzialność karną. Większość banków jest bardzo mocno uczulonych na informacje, które odnoszą się do kondycji finansowej i sytuacji rodzinnej osób ubiegających się o przyznanie kredytu hipotecznego.

Brak umowy o pracę

Banki udzielając kredytów hipotecznych chcą ponieść jak najmniejsze ryzyko; dlatego najchętniej udzielają ich osobom, które są zatrudnione na umowę o pracę na czas nieokreślony. Warto jednak pamiętać, że osoby, które mają czasową umowę o pracę również mają szansę na pozytywną odpowiedź banku. Banki przychylnie patrzą na osoby zatrudnione na umowie czasowej, jeśli dołączą one do wniosku wystawioną przez pracodawcę promesę zatrudnienia.

Zły stan nieruchomości

Kredyt hipoteczny jest zabezpieczany hipoteką na nieruchomości nabywanej za środki udzielone przez bank. W razie, gdy kredytobiorca przestaje spłacać swój dług, bank może nieruchomość przejąć i sprzedać ją, aby odzyskać swoje pieniądze. Dlatego też żaden bank nie zdecyduje się udzielić kredytu na zakup domu czy mieszkania, których stan techniczny daleki jest od obecnych standardów. Bank nie pożyczy pieniędzy na zakup domu/mieszkania, w których nie am sieci wodociągowej i dostępu do elektryczności.

Wymienione przyczyny nie wyczerpują jeszcze listy odmownych odpowiedzi banków. Do najczęściej podawanych przyczyn odrzucenia wniosku o kredyt hipoteczny jest niska zdolność i zła historia kredytowa. Bank może odrzucić wniosek także w przypadku zakupu nieruchomości z rynku pierwotnego u dewelopera o kiepskiej opinii.

 
 
 

0 Comments

 

You can be the first one to leave a comment.

 

Leave a Comment

 
XHTML: You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>