Czy w warunkach domowych możemy sami leczyć się żywokostem lekarskim?

 

Czy w warunkach domowych możemy sami leczyć się żywokostem lekarskim?W warunkach domowych możemy, jak najbardziej pomóc sobie i swoim bliskim przy takich schorzeniach jak: ból w łokciach, ból w kolanach, ból biodra, w bólach kości,  w reumatyzmie i w bólach stawów, zwichnięciach, stłuczeniach, złamaniach, spuchniętych stawach, trudno gojących ranach, owrzodzeniach, odleżynach, w osteoporozie.

Statystyki mówią, że korzeń żywokostu leczy około 120 różnych schorzeń.. Jak przygotować okład z korzenia żywokostu w domu? W tym celu przygotowujemy: wykopany, umyty i zdrowy korzeń żywokostu, gaziki lub bandaże, oliwę z oliwek, tłuczek do ubijania mięsa. Korzeń żywokostu kroimy na cienkie plasterki. Układamy go na gazie lub kawałku bandaża, następnie polewamy odrobiną oliwy z oliwek. Zakładamy na wierzch kolejny gazik lub kawałek bandaża i ubijamy tłuczkiem na papkę. Tak otrzymaną tłustą papkę w gaziku zakładamy na chore miejsce ( jeśli jest rana to najpierw jałowy gazik na nią).Trzymamy aż do całkowitego wyschnięcia. Muszę tu dodać, że chorzy odczuwają ulgę już po pierwszym razie a po kolejnych 2-3 razach jest widoczna znaczna poprawa.

W medycynie naturalnej wykorzystuje się również liście i kwiaty żywokostu. Podobnie jak korzeń leczą stawy, opuchnięte nogi. Przygotowujemy je w bardzo podobny sposób. Znów przygotowujemy bandaż lub gaziki, oliwę z oliwy, tłuczek do mięsa i kilka dobrze umytych i osuszonych kawałków łodyżki z liśćmi i kwiatami. Na gaziki układamy przygotowany kawałek rośliny, polewamy oliwą, przykrywamy gazikiem i tłuczemy na papkę. Z tak przygotowanej papki robimy okład na chore miejsca. Muszę tu dodać, że również stosuje się napar z liści żywokostu lekarskiego razem z pokrzywą. Jest ona wysoce skuteczna w oczyszczaniu naszej krwi z toksyn i bakterii.

 
 
 

0 Comments

 

You can be the first one to leave a comment.

 

Leave a Comment

 
XHTML: You can use these tags:
<a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>